Halı Yıkama Sözleşmesi

 1. Bu sözleşmeyi okumak müşterilerimizin faydasına olacaktır ve halısını teslim etmeden önce okuması zorunludur. Bu sözleşmeyi okuması ve kabul etmesi durumunda halıları teslim alınacaktır. Bu durumda Sözleşmenin kabul edilmesi demektir. SMS olarak tarafınıza link gelecektir.
 2. Teslimat günlerimiz SALI ve CUMA günleridir. Teslimat günleri size uygun değilse iletişime geçiniz.
 3. Size kapıda verilen fiyat ve ölçü fabrikadaki ölçüm sonrası değişiklik gösterebilir.
 4. Fiyat listemiz internet sitemizde mevcuttur halınızın cinsine göre fiyatlarımız değişmektedir lütfen fiyat listemize bakınız.
 5. Firmamız HALI YIKAMA Firmasıdır. Kuru temizleme değildir leke çıkartma garantimiz yoktur.
 6. Firmamızda kişiye özel saat ve gün uygulaması yoktur. Servisimiz herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 12.00 – 18.00 saatleri arasıdır. Fabrikaya en yakın adresten başlayarak işlem yapmaktadır.
 7. Hafta sonu alınan halılarınız teslim günü hafta içi olmaktadır. teslim servislerimiz salı ve cuma günüdür. teslimat bilgisi için personellerimizden bilgi alınız.
 8. Ücretsiz keşif gibi bir hizmetimiz yoktur. Servis geldiği taktirde halılarınızı vermemeniz durumunda servis ücreti 150 TL.
 9. Yeni nesil (BAMBU VİSKON TENSEL İPLİK VB) yıkamaya uygun olmayan halıların yıkanmasından kaynaklı oluşabilecek olumsuzluklardan müşterinin kendisi sorumludur. Firmamızın sorumluluğu yoktur.
 10. Halının içerisine halı koyarak teslim edip kayda girilmeyen halılardan firmamız sorumlu değildir.
 11. Servis personelimizin eve girip halı toplaması sermesi kesinlikle yasaktır. Halılarınız kapıdan alınır kapıya teslim edilir.
 12. Yollukların eni 1 metrenin altında olanlar 1x boy olarak hesaplanır.
 13. Halıların cinsini belirtme sorumluluğu müşterilerimize aittir.
 14. 2. Servis bölgesi için fiyatlandırmalarımız farklıdır.
 15. Kapıda size verilen fiyatta hata olabilir (+ yada – ) Fabrikada halılarınız net olarak ölçülür ve fiyatı düzeltilir kapıda size fiyat verilmesinin sebebi sizin ödeyeceğiniz tahmini tutar hakkında bilgi sahibi olmanız içindir.
 16. 1.Servis bölgesi için Toplam 12 m2 ve üzerine servis ücreti alınmaz, altında kalan halılarınız için en az 12 m2 ücreti talep edilir. Bu uygulama 2. servis ve 3. servis Bölgesi için Değişmektedir.
 17. Halılarınız yangın ve kaybolma durumlarda firmamızın garantisi altındadır.
 18. Halılarınızın teslimi için arandığınızda evde olmama durumunuzda isterseniz kapının önüne bırakabiliriz yada komşunuza teslim edilebilir ancak saat ayarlaması yapamayız bu seçenekler o gün için size uygun değilse bir daha ki serviste tekrar telefon edebiliriz.
 19. Standart yıkama işlemi ile çıkmayacak veya çıkmayan lekeler için leke çıkartma işlemi müşterimizin istemesi durumunda ücretlidir küçük lekeler ücretsizdir. Lütfen bilgi alınız.
 20. 30 gün içerisinde alınmayan halılardan teslimat sonrası poşet içerisinde bırakılarak zarar gören halılardan firmamız sorumlu değildir.
 21. Halılarınızı poşet içerisinde bırakmayınız.
 22. Müşterimizin parfüm istememesi durumunda halıları teslim alırken belirtmesi gerekir.
 23. Alınan gün hariç teslim süresi 3-7 iş günüdür. Sezonun yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir lütfen yetkiliden bilgi alınız.
 24. Halılarınız SMS karşılığı alınır kendi telefon numaranızı SMS gelip gelmediğini ve bilgilerinizi kontrol ediniz.
 25. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.
 26. Halılarınızın üzerinde 15 fırça ile işlem yapılmaktadır bu fırçalardan oluşabilecek sürtünme ile halılarda tüylenme, iplik kalitesine bağlı kopmalar, overloklar da atmalar olabilir.
 27. Daha önce silinmiş yıkanmış lekeli kısımlar firmamızın sorumluluğunda değildir. Halılarınızdaki boya kırıntıları dağılma yapabilir buna önlem olarak müşterimizin beyan etmesi gerekir boya bulunan halıyı ve bu duruma karşı önlem alınabilir.
 28. Halıların kullanım silme ve yıkanmasından dolayı kirli iken belli olamayan boyama sararmalarından, halının dokuma kalitesi ve kullanılan dokuma malzemelerinin kalitesizliğinden dolayı meydana gelen çekme, büzülme, potluk ve yırtılmalardan, yıpranmış saçak ve overlokların atmasından , aşırı derecede sertleşmiş yapışkan kirlerin çıkmamasından mesul değiliz.
 29. Teslim aldığınız halılarınızı lütfen kontrol ediniz ve poşet içerisinde bırakmayınız. İtiraz teslim tarihinden itibaren 3 gündür.
 30. Tazminatlarda kullanılmış halı bedeli dikkate alınır.
 31. Teslim tarihi gelmesini istediğiniz halıları almamanız durumunda tekrar getirilmesini isterseniz ayrıca servis ücreti alınır veya kendiniz fabrikadan teslim alabilirsiniz ücret ödemeden.