Çay Lekesi Nasıl Çıkar

ÇAY LEKESİ NASIL ÇIKAR

Çay lekesi nasıl çıkar Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? şekerli çay halıdan nasıl temizlenir? Eğer ki bu soruları soruyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Halı çay lekesi nasıl çıkar sorusu en çok karşılaştığımız ve bizim için en kolay ancak sizin için en zor ve en çok karşılaştığımız sorundur. Çay kültürü fazla olan bir ülke olduğumuz ve çayın da merkezi olduğumuz için sabah kahvaltılarında öğlen misafirimiz geldiğinde yada akşam yemeğinden sonra her zaman çay vazgeçilmezimizdir.

Peki Ev hanımlarını korkutan çay lekesi halıdan nasıl çıkar? En sevdiğiniz halıya çay döküldü ne yapmam gerek öncelikle dökülen çay hızlı bir şekilde tampon yapılarak halıdan uzaklaştırılmalı yapılacak en önemli olay sizin için bu, ve sizin yapmanız gereken tek işlemde bu olmalı, evde elinize gecen ilk kimyasalı halınıza sürmeyin, peki neden bizim için kolay olan bu lekeyi kullandığınız kimyasallarla halınıza sabitleyebilirsiniz ve bizim bile halledemeyeceğimiz sorunlara yol açabilirsiniz.

Firmamız hiçbir zaman hiç bir lekeye garanti vermemektedir bunun sebebi de örnek vermek gerekirse halınıza dökülen çayın kalitesi çayın sıcaklığı şekerli mi şekersiz mi ipliğini yaktı mı ne zamandır halinin üzerinde halınızın cinsi nedir ipliğin türü ve dahası bizim için dökülen çay sadece bir leke değil bu gibi detaylar önemlidir

Sizinle bir kaç yöntem paylaşalım ancak yine de en garanti yöntem Bingo Halı Yıkama yı aramanız olacak baştan bu uyarıyı yapalım

1 yemek kaşığı bulaşık sabunu, beyaz sirke ve 2 bardak ılık su ile karıştırın.
Karışımı lekeye uygulayın ve halı temizlenene kadar mikro-fiber bezle hafifçe ovalayın.

3 ölçek boraks ve 1 ölçek ılık su ile karıştırın.
Diş fırçasını macuna batırın.
Etkilenen bölgeyi yavaşça fırçalayın.

Karbonat Çayın döküldüğü bölge temiz ve nemli bir bezle ovalayın. Ardından kısmen ıslanan bölge karbonat ve su karıştırılarak iyice silinir. Bu işlem çay lekesinin geçtiğine emin oluncaya kadar devam edilir.

Sirke Keskin yapısı sayesinde birçok lekenin çıkmasında etkili olan sirke, kurumuş çay lekelerinin çabucak çıkarılmasında da oldukça etkilidir. Sirke ve ılıktan biraz daha sıcak su ile karıştırılır ardından kurumuş çay lekesine yavaş yavaş silerek uygulanır. Çay lekesi çıkana kadar sirkeli su ile iyice silinir.

Evet daha nicesi var ancak başında da söylediğimiz gibi en kolayı aslında profesyonel halı Yıkama yani Bingo Halı Yıkama Fabrikasını aramak