Halı Nasıl Yıkanır

HALI NASIL YIKANIR ?

Halı nasıl yıkanır, halı nasıl temizlenir, halı nasıl silinir google da yapılan en trend kelimeler aramalar bu şekilde peki halı nasıl yıkanmalı nerede hangi şampuanlarla hangi makinelerle hepsi merak konusu sizleri bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız.

Eskiden halı yıkama fabrikalarının bu kadar yoğun olmadığı zamanlarda yada bu kadar profesyonel halı yıkamanın olmadığı zamanlarda ev hanımları halıları evlerin arka bahçelerinde yere sererek ailecek akşama kadar hep bir elden yıkama ya çalışırlardı.

Peki bu yöntem ne kadar sağlıklı yada ne kadar temiz oluyordu, halılar yerde kimyasalla akşama kadar fırçalayarak temiz olsun diye uğraşılır sonra durulama kısmına geçilirdi boşa giden su halınızı durulamaya yetmezken kuruması için astığınız duvarın yada demirin üzerinde günlerce kurumasını beklerken tam tersine sağlıksız bir şekilde nemli kalan halı fermante olarak bakteri üremesine sebep olmaktadır. Halınızdan akan sarı suyu hepimiz hatırlarız tekrar yıkasanız tekrar akacaktır.

Peki şimdi geçelim mech makinesi ile yıkama işlemine mech makinesi ile yıkama da eskiden olduğu gibi halı yere serilir tek fırçaya sahip olan makine ile halınızın üzerinde fırçalama işlemi gerçekleşir.

Bizim tavsiye ettiğimiz ve kullandığımız en iyi yöntem günümüzde otomatik makine kullanımı makineden makineye değişmekte olsa da şuan makinemizde 15 adet fırça bulunmakta bantlı sisteme sahip makine bir ucundan halıyı verdiğinizde diğer ucundan yıkanıp şampuanlanıp durulandıktan sonra rulo halinde hazır hale gelir burada önemli olan santrafuj makinesi yani halı sıkma makinesi halınızı %95 oranında kurumasını sağlar yani halınızın günlerce kurumasını beklemenize gerek kalmaz. En önemli makine halı sıkma makinesidir halınızın kuruma süresi halınızın hem kullanım ömrünü uzatır hem de size sağlıklı bir halı getirmemiz sağlar.

Profesyonel halı yıkamanın açılımı makine parkuruna sahip olmaktır her gördüğünüz yer şahıs firma profesyonel olmayabilir.