Ankara Halı Yıkama Fabrikaları

ANKARA HALI YIKAMA FABRİKALARI

Ankara halı yıkama fabrikaları ,Bu yazımızda hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere.

Eskiden halıları annelerimiz evlerimizin bahçesinde apartman altlarında konu komşu bir araya gelerek yıkamaya çalışırlardı çocuk olarak o zamanlar en çok zevk aldığımız işlerden birisi halı yıkamaktı suyla oynamak sulu şakalar yapmak günün sonuna kadar yaz sıcağında serinlemek bunlar çocukluğumuzda yaşadığımız güzel anılardı.

Zaman içerisinde ne oldu, bu işi çok daha profesyonel olarak yapan firmalar fabrikalar kurulmaya başladı bu fabrikalar yalnız yaşayan bay müşterilerimiz, öğrenci müşterilerimiz, yaşlı sağlık durumu elvermeyen müşterilerimiz  içinde fırsat oldu. Müşterilerimiz artık bir telefon kadar mesafeden bizlere ulaşarak profesyonelliğin keyfini sürüyorlar. Hiç kimseye minnet etmeden halılarını kusursuz temizlemeye gönderebilirler.

Ankara da halı yıkama firmaları arasında çoğu şahsın kendine ait bir fabrikası bulunmamaktadır. Aracı, taşeron olarak bu işi yapmaktadırlar halıları sizden alırlar ve herhangi fabrikaya götürürler en iyi ihtimalle yada daha kötü ortamlarda bir sıkma bir mech alarak kendi imal ettikleri kimyasallarla halınızı yıkadıklarını iddia ederler bu durum sağlığınızla oynamaktan başka bir şey değildir.

Halılarınızı yıkatırken fiyatlardan önce bakmanız gereken şeyler vardır, halıyı ucuza yıkamak mümkündür nasıl mı? Şampuanı kendiniz yaparsanız kullandığınız ekipmana para harcamazsanız kullanılan etikete kadar kısabilirsiniz ve sonuçta gider olmayınca alınan her para kar olacaktır ama sağlığınızdan zarar edeceksiniz.

Halılarınızı alırken kullandıkları araba bile hurda yığınıyken size nasıl kaliteli hizmet vereceğini iddia edebilirler ki ?

Halı yıkama Ankara olarak bizim tek amacımız kaliteli hizmeti günümüz teknolojisini kullanarak elemanlarımızı yıpratmadan en kaliteli en lüks hale getirmektir kısaca kusursuz olmak..

EL DOKUMA VE YÜN HALI NASIL YIKANIR ?

Yün halı ve el dokuma halılar özel halılardır. Hem emek olarak daha zor hem de iplik kalitesi olarak diğer makine halılarından daha değerli halılardır. Peki el dokuma halı yıkanır mı ?  yün halı yıkanır mı ? tabi ki de yıkanır ama işin ustası yaparsa. Aksi takdirde halınız da bozulma yanma gibi istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

Peki yün halı nasıl yıkanır ? el dokuma halılar tek te özel şampuanlarıyla yıkanmak zorundadır, normal makine halılarından farklı olarak özel şampuanıyla hemen hızlı ve  tek olarak yıkanır hemen durulanır ve hemen kurutma makinesine atılır daha sonra makineden %98 kuru çıkan halıyı kurutma odasına alırız ve bu sayede halınız da herhangi bozulma yanma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız

El dokuma halı yıkama bilgi birikim ve tecrübe ister halılarınıza değer veriyorsanız seçici davranmalısınız.